Projektowanie instalacji fotowoltaicznych

Pewnie zastanawiałeś się już nie raz, na czym tak właściwie polega projektowanie instalacji fotowoltaicznych.
Jakie czynniki i zmienne należy wziąć pod uwagę podczas planowania tego przedsięwzięcia. Z całą pewnością temat ten nie należy do najprostszych. Dlatego, w tym artykule spróbujemy krok po kroku wyszczególnić następujące po sobie etapy.

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych – przebieg procesu

W każdym rokiem coraz bardziej wzrasta zainteresowanie montażem paneli fotowoltaicznych. Czy to pośród osób prywatnych, czy większych przedsiębiorstw. Jesteśmy świadomi kwestii dbania o środowisko. Dlatego też wciąż poszukujemy alternatywnych źródeł energii. Istotnie montaż ogniw słonecznych jest mądrym wyborem dla Ciebie i dla ekologii. No dobrze, ale jak właściwie wygląda proces projektowania instalacji fotowoltaicznych?

Po pierwsze, musimy sprawdzić usytuowanie obiektu względem słońca. I z tego względu, tu będziemy potrzebowali zaczerpnąć od Ciebie informacji dotyczących Twojego adresu, aby sprawdzić inne pozostałe ważne fakty. Przede wszystkim chodzi tu o ułożenie terenu, sąsiednich budynków, drzew. Po prostu w naszym obowiązku jest sprawdzić, w jakim stopniu jest zacieniony budynek.

Po drugie, potrzebujemy danych dotyczących zużycia prądu. W związku tym będziemy prosili Cię o oznajmienie, ile domowników zamieszkuje lokal oraz o podanie miesięcznych lub rocznych rachunków. Również trzeba oszacować roczne zużycie energii względem ilości przewidywanych odbiorników.

Po trzecie, sprawdzimy wielkość oraz typ dachu. Ważne tutaj jest czy powierzchnia pod panele słoneczne jest płaska, czy skośna.

Po czwarte musimy znać rodzaj poszycia dachu. Z tego względu potrzebujemy wiedzieć, czy posiadasz dachówkę ceramiczną, blachodachówkę czy blachę trapezową.

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych

Projektowanie w specjalistycznych oprogramowaniu

Posiadając już wszystkie istotne informacje, możemy przygotować dla Ciebie projekt instalacji fotowoltaicznej w profesjonalnym oprogramowaniu. Dzięki takiemu specjalistycznemu programowi możemy graficznie przeanalizować kwestie zacienia, a przede wszystkim możliwość zapoznania się z wizualizacją systemu.

Wyliczenie uzysku

Ostatnim etapem, który zakończa cały proces, jest wyliczenie uzysku z instalacji fotowoltaicznej. Wyjaśniając, uzysk jest to
łączna ilość energii (podawana w kWh), która zostanie wyprodukowana w określonym czasie.

Podsumowanie

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem indywidualnego projektu instalacji fotowoltaicznej lub chciałabyś zaczerpnąć szerszych informacji, to zachęcamy do kontaktu. Doradzimy oraz zapewnimy pełne wsparcie w wypełnianiu dokumentów niezbędnych do uzyskania dotacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi Social media, na których prezentujemy nasze realizacje:

Opracowane przez Agencja reklamowa Aim.