Fotowoltaika – co warto wiedzieć przed zakupem instalacji?

Instalacja fotowoltaiczna – Podjąłeś decyzje o montażu instalacji fotowoltaicznej? Nie wiesz co dalej? Spieszymy z pomocą, w tym artykule przedstawimy Ci, na co warto zwrócić uwagę przed rozpoczęciem montażu instalacji fotowoltaicznej.

Instalacja fotowoltaiczna a jej moc:

Zastanów się jaka moc paneli będzie Ci potrzebna, najłatwiej to zrobić analizując rachunku z ostatnich trzech miesięcy. Ułatwi Ci to obliczenie rocznego zapotrzebowania na energię. Zastanów się, czy nie planujesz również w najbliższych latach jakiegoś nowego zakupy typu samochód elektryczny, czy urządzenia użytku domowego. Jeżeli potrzebujesz porady w tej kwestii, zapytaj w firmie, nasi doradcy na pewno pomogą Ci w wyborze. Właściwy wybór mocy instalacji fotowoltaicznej to gwarancja opłacalności. Twoja instalacja fotowoltaiczna ze względu na system magazynowania prądu, powinna być przewymiarowana o około 20%. Pamiętaj, że w przypadku za dużej mocy sprawi, że instalacja fotowoltaiczna dłużej będzie się spłacać, a energia, której nie zdołasz zużyć, przepadnie z końcem roku. Z kolei za mała moc będzie oznaczać dopłaty do rachunku.

instalacja fotowoltaiczna jaką powierzchnie potrzebuje?

Co prawda panele można zamontować prawie na każdym dachu, ale nie zawsze będą za tym płynąć korzyści. Najkorzystniejszą opcją jest dach o nachyleniu 10 stopni, niezacieniony, dobry stan techniczny i skierowany w stronę południową. Instalacja fotowoltaiczna generuje wtedy energię przez cały dzień. Również dobrym wyborem jest zamontowanie paneli w stronę wschodu lub zachodu. Jeżeli jednak twój dach okazuję się za mały lub nie spełnia wymagań, nie martw się, instalację fotowoltaiczną można również zamontować na gruncie.

Gwarancja instalacji fotowoltaicznej:

Ważna kwestia, ZAWSZE zapytaj, jaka jest gwarancja na panele. Instalacja fotowoltaiczna ma być inwestycją na długie lata! Nasza firma gwarantuje gwarancję na długie lata.

Opieka posprzedażowa instalacji fotowoltaicznej:

Nie samym montażem człowiek żyje. Ważna jest również opieka posprzedażowa. Praca firmy montującej instalację fotowoltaiczną nie powinna się kończyć po zamontowaniu i zostawienia klienta samemu sobie. Solar Industry oferuje takie usługi po sprzedażowe jak udostępnienie monitoringu instalacji, wsparcie techniczne, obsługa gwarancyjna, serwis instalacji, usługi związane z eksploatacją.

To kilka podstawowych informacji, które dobrze jest znać przed wyborem firmy. Jeżeli masz jakieś pytania, nie bój się pytać, nasi doradcy zawsze służą pomocą. Instalacja fotowoltaiczna ma być dla Ciebie, to Ty masz się cieszyć z jej korzyści.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi Social media, na których prezentujemy nasze realizacje:

Opracowane przez Studio graficzne Kraków.