Fotowoltaika Małopolska

Fotowoltaika Małopolska. Chyba wszystkim mieszkańcom tej części Polski aż za dobrze jest znany problem ze smogiem. W związku z tym, oczywistą rzeczą jest poszukiwanie rozwiązania tego zmartwienia, ponieważ wszystkim doskwiera zanieczyszczone powietrze. Dlatego szybko wzrasta zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii. Zdajemy sobie sprawę, że zastosowanie fotowoltaiki równoznaczne jest z dbaniem o środowisko i czyste powietrze! Może już zastanawiałeś się, co to tak właściwie jest fotowoltaika i jak działa? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś, bo w tej publikacji przedstawimy to w kilku zdaniach.

Fotowoltaika-co to jest?

Słowo fotowoltaika wywodzi się od greckiego słowa oznaczającego światło oraz od jednostki napięcia elektrycznego (Wolt). Jest to dziedzina nauki i techniki zajmująca się zamianą energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Przekształcenie to zachodzi w ogniwach fotowoltaicznych, które są częścią panelu fotowoltaicznego.

Fotowoltaika Małopolska-elementy systemu PV i sposób działania

Z pewnością wiesz, że system fotowoltaiczny uwzględnia integrację kilku elementów w taki sposób, aby wytworzyć energię elektryczną. Istnieją systemy fotowoltaiczne, które są podłączone do sieci, jak i niezależne.

Części systemu fotowoltaicznego to;

  • panele fotowoltaiczne – ich funkcją jest przekształcenie fotonów (promieni słonecznych) w elektrony (energię elektryczną)
  • banki akumulatorów – magazynują energię wytworzoną przez panele, z której nie korzystamy w danym momencie. Ale jest dla nas przygotowana do użycia w przyszłości
  • kontrolery ładowania słonecznego – inaczej nazywane regulatorami baterii, ponieważ gwarantują ich nieprzeładowanie
  • inwertery fotowoltaiczne – ich zamienna nazwa to falowniki słoneczne. Wynika to z faktu, że zamieniają zmienny prąd stały (DC) na prąd zmienny (AC), który jest właściwy do wykorzystania jako energia elektryczna

Często jest też tak, że komponenty różnią się między sobą w zależności od rodzaju systemu fotowoltaicznego. Również jest istotne, aby każdą instalację fotowoltaiczną zamontować na odpowiednich konstrukcjach.

Fotowoltaika Małopolska

Dlaczego energia fotowoltaiczna?

Z całą pewnością energia fotowoltaiczna jest najlepszym wyborem dla Ciebie oraz dla naszego wspólnego dobra-środowiska. Montaż systemu PV jest tani, nie generuje odpadów oraz nie emituje CO2. Dzięki temu możemy cieszyć się z bezpiecznego i przyjaznego dla Ziemi odnawialnego źródła energii.

Podsumowanie

Jeśli chcesz otrzymać indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej albo uzyskać więcej informacji, to zachęcamy do kontaktu. Doradzimy oraz zapewnimy pełne wsparcie w wypełnianiu dokumentów niezbędnych do uzyskania dotacji.

Publikacja przygotowana przez Studio graficzne Aim.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi Social media, na których prezentujemy nasze realizacje:

Opracowane przez Agencja reklamowa Aim.